Jak wygląda zabieg

Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta.

Czas, częstotliwość zabiegów oraz wysokość ciśnienia to zmienne, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Terapia hiperbaryczna w Koninie przy ul. Kolejowej 11 odbywa się w komfortowej dla pacjenta pozycji – pacjent siedzi lub leży. Ciśnienie znajdujące się w komorze tlenowej jest zwiększane stopniowo, dzięki czemu pacjent oswaja się z warunkami panującymi w komorze hiperbarycznej, bez przeciążania układu oddechowego. Czas pojedynczego zabiegu tlenoterapii wynosi ok. 60 minut.

Zabieg tlenoterapii składa się z trzech faz. Pierwsza trwa około 10 minut i polega na stopniowym wprowadzeniu pacjenta w środowisko podwyższonego ciśnienia. Druga faza trwa od 45 do 60 minut. To idealny czas na relaks przy książce, słuchaniu audiobooka lub spokojny wypoczynek, a nawet sen. Pacjent podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej jest pod stałym nadzorem opiekuna, który czuwa nad jego samopoczuciem i przebiegiem całego zabiegu. Trzecia faza polega na stopniowym wyrównaniu ciśnienia we wnętrzu komory tlenowej i przygotowaniu pacjenta do opuszczenia komory.

Dla kogo?

Z tlenoterapii na ul. Kolejowej 11 w Koninie korzystają pacjenci w każdym wieku. W szczelnej tubie relaksują się zarówno matki z dziećmi, osoby młode, a także seniorzy. Granica wieku nie istnieje. Właściwości komory wykorzystują pacjenci, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie oraz wygląd, gdyż terapia opóźnia procesy starzenia się skóry czy wypadania włosów. Przed sesją w komorze hiperbarycznej, zalecana jest konsultacja z lekarzem. Brak przeciwskazań medycznych to zielone światło do korzystania z tlenoterapii hiperbarycznej.