Korzyści z tlenoterapii

Tlenoterapia hiperbaryczna przy ul. Kolejowej 11 w Koninie to zabieg polecany każdemu, bez względu na wiek czy schorzenia, dlatego też popularność komory tlenowej stale rośnie. Bezpośrednia przyczyna tkwi w skuteczności komory hiperbarycznej.

Terapia czystym tlenem, czyli tak zwana hiperbaria tlenowa (HBOT) to technologia, która poprawia funkcjonowanie całego organizmu.

Podczas tlenoterapii, która odbywa się w szczelnej komorze hiperbarycznej każda komórka organizmu człowieka nasyca się tlenem. W naturalnym środowisku, np. spacerując po lesie stopień nasycenia tlenem jest uzależniony od ukrwienia konkretnego obszaru ciała. Natomiast podczas tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, niezależnie od stopnia ukrwienia komórek, tlen równomiernie wnika w każdą część ciała ze szczególnym uwzględnieniem płuc, układu krwionośnego oraz płynu mózgowo – rdzeniowego.

Miarowo oddychając w komorze tlenowej dotleniamy wszystkie komórki organizmu, dlatego też nawet pojedyncza sesja terapii hiperbarycznej ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Regularne sesje w komorze hiperbarycznej zwalczają skutki wielu chorób, zarówno urazowych, jak i zapalnych. Terapia tlenowa jest szczególnie polecana i ceniona przez pacjentów po zabiegach chirurgicznych, ponieważ komora hiperbaryczna ułatwia gojenie ran i regeneruje tkanki. Dzięki temu pacjent szybciej dochodzi do pełni zdrowia po urazach.

Tlenoterapia działa wspomagająco na pracę układu sercowo naczyniowego, nerwowego i mózg. Z tego powodu z komory tlenowej korzystają również pacjenci cierpiący na depresję i autyzm.

Terapia hiperbaryczna to wspaniałe SPA dla sportowca, który w komorze tlenowej dotleni komórki po ciężkim wysiłku fizycznym. Sesje w komorze hiperbarycznej poprawiają również komfort życia pacjentów z cukrzycą.

Tlenoterapia hiperbaryczna przy ul. Kolejowej w Koninie jest szczególnie polecana w:

  • rekonwalescencji po COVID-19
  • wspomaganiu leczenia chorób sercowo naczyniowych
  • opóźnieniu procesów starzenia się skóry i narządów wewnętrznych
  • dotlenieniu mózgu i zwiększeniu jego aktywności podczas rehabilitacji po wylewach i udarach
  • efektywniejszej regeneracji sportowców po treningach
  • leczeniu bezsenności
  • poprawie efektów leczenia wypadania włosów